Küsi nõu spetsialistilt?
- Valige lähim filiaal.
- Võtke ühendust halduriga või jätke oma kontaktid.
Kõik T-seeria pritsid on mõeldud eeskätt põllumeestele, kellel on pritsimistööde kergendamiseks vajadus muuta poomi laiust.
„Meie valikus on selle aasta kevadest kolm T-seeria pritsi, mis erinevad üksteisest mahutite ja poomide suuruse poolest, kuid põllu ja taimestiku poolest sobivad igale poole,“ rääkis Dotnuva Balticu tootejuht Urmas Lees.
Kõik T-seeria pritsid valmistatakse Hollandis, kus on põllumajanduse kõrgtehnoloogia tootmiseks vajalikud teadmised sh kogemused erineva suurusega põllumaade hooldamise ja intensiivseks tootmiseks.
Pritsi puhul on põllumehe jaoks väga oluliseks poom. „Kasutaja saab vastavalt kasutusel olevale tehnoloogiale endale sobivaima poomi valida. Meie pakume poome vahemikus 18-40 meetrit. Valmistatud on need, kas terasest või alumiiniumist. T-seeria poomiks on lennukitiiva materjal, mis ühelt poolt on kerge ja teisalt tugev ning vastupidav,“ täpsustab Lees. Lisades, et Kvernelandi poomid on projekteeritud koostöös lennukitehasega ning erinevalt teistest tootjatest ei ole neil ühtegi keevitust. „Poomid on polditud ja liimitud ning tänu läbimõeldud disainile, on neid poome väga hea puhastada.“
Põllumees mõtleb hoolikalt, kus saab vett, et läheks võimalikult vähe aega tankimise jms peale. Samuti ei soovi ükski põllumees põhjuseta oma taimekultuure topelt kemikaalidega pritsida. iXtrack T seeria parallelogramm ühendab stabiilsuse ja tasakaalustuse ning vertikaalse liikumise. Kolmnurkne ristlõige ja lengerduse vastane süsteem võimaldavad pritsida suurtel kiirustel ja rasketes oludes.
Kverneland iXflow-E elektrilised kuulkraanid on väga tugevad, kõrge kvaliteediga, roostevabast terasest ning on väga töökindlad. Elektrilised kraanid on CANbus/ISOBUS ühilduvad sektsioonijuhtimise (iga pihusti eraldi) kasutamiseks ja koht-pihustamiseks.
„Tsirkulatsioonisüsteemi korral on vedelikul vaba ringlus, mis tähendab, et torustikus ei toimu settimisi ja puuduvad tupik-otsad nii pritsimise kui pesemise korral, seda ka osalise töölaiuse kasutamisel. Kasutusel on elektrilised pihustid. See tähendab, et iga pihusti omab nn kindlat IP- aadressi, mis annab võimaluse, et igat pihustit lülitakse sisse individuaalselt, vastavalt vajadusele. Seega, kui ühest kohast on juba kemikaalidega taimi pritsitud, siis süsteem tunneb selle koha ära ja topelt pritsimist ei toimi.
Ülepritsimiste vältimiseks joonistatakse vastav kaart reaalajas traktoris ning kui mõni pihusti satub eelneval töökäigul pritsitud alale, lülitatakse ta välja. Küll aga kasutatakse veel eelvalmistatud kaarte, mille mõte on pritsida põllu erinevaid alasid erinevate normidega,“ lisab tootejuht.
Innovatiivne iXspray raud- ja tarkvara koos intuitiivse puutetundliku kasutajaliidesega kindlustavad pritsi kasutajasõbraliku kasutamise. Veelgi mugavamaks kasutamiseks on võimalik juurde liita ka IsoMatch Grip juhthoob. Samuti on kõik voolikud ja juhtmed poomile oskuslikult paigutatud, mis tõttu puudub ämblikuvõrkku kujutav voolikute rägastik.
Kvernelandi T-seeria iXtrack haakepritside hinnad sõltuvad lisavarustuse hulgast ja jäävad vahemikku 80 000 kuni 140 000 euroni. Arvestades aga maailmas toimuvat, siis peaks iga põllumees tehnika varumisel mõtlema kaks kuni kolm aastat ette.
Loe rohkem Kvernelandi T-seeria iXtrack T6 haakepritsi kohta siit.
Küsi nõu spetsialistilt?
dotnuvabaltic.ee veebisait kasutab nelja peamist tüüpi küpsiseid.
Sirvimist jätkates nõustute vajalike küpsistega. Võite nõustuda ka teiste küpsiste kasutamisega.